Barkod Etiketler

barkod yeni

VELLUM ETİKET

Vellum etiketler thermal transfer baskı yöntemi ile baskı yapılan, yüzeyi pürüzlü ve gözenekli olan etiket çeşididir. Yüzeyin  gözenekli olması nedeniyle ribon ile yapılan baskılar daha kalıcı ve dayanıklıdır. Wax yada wax/ resin ribon kullanılmaktadır. Mat bir görünüme sahiptir. Suya, ısıya, neme ve sürtünmeye karşı orta seviye dayanıklıdır.

barkod yeni

KUŞE ETİKET

Kuşe etiketler ,  yüzeyi yarı parlak, pürüzsüz ve çukurluk bulunmayan etiket çeşididir. Vellum etikete göre maliyeti daha düşük olup, pürüzsüz yüzeyi sayesinde ribon ile baskıda oldukça iyi sonuç alınır.  Wax yada wax/ resin ribon kullanılmaktadır. Parlak ve yarı mat olarak çeşitlendirilebilir.  Suya, ısıya, neme ve sürtünmeye karşı orta seviye dayanıklıdır.

termal etiket

ECO TERMAL ETİKET

Direkt termal baskı yöntemiyle ribonsuz baskı yapılan yüzeyinde koruyucu bir tabaka bulunmayan etiket çeşididir.  Termal olarak (ısıyla) baskı yapılır, ribon kullanılmaz.Yüzeyinin çizilebilir olması nedeniyle ısıya, neme ve sürtünmeye karşı direnci azdır, bu nedenle ortalama 3-6 ay kadar raf ömrü vardır. Termal etiket kullanılacak olan barkod yazıcının termal baskıya uygun olması gerekmektedir.

termal etiket

TOP (LAMİNE) TERMAL ETİKET

Eco termal gibi ribon kullanılmadan direk baskı yöntemiyle baskı yapılan etiket çeşididir.Etiketin üst kısmında koruyucu bir tabaka bulunmaktadır. Bu özelliği sayesinde Eco termal etikete göre daha uzun ömürlüdür. Isıya, neme ve sürtünmeye karşı direnci daha fazladır. Termal etiketin, ufak darbelere ve sürtünmelere karşın kolaylıkla kararıp kirlenmesine karşın Lamine Termal Etiket, bu tip etkileşimlere karşı daha dayanıklıdır.Lamine termal etiketin eco termal etikete göre daha dayanıklı olması sebebiyle maliyeti daha yüksektir.

silver mat etieket

PET SILVER MAT ETİKET

Hem üst yüzeyi hem de yapışkan yüzeyi gri (mat veya parlak gri )  sıcak ve soğuya karşı dayanıklı, özel yapışkanlı etiket çeşididir.  Yırtılmayan özel bir etiket hammaddesidir. Gramaj ve kalite olarak diğer etiketlerden daha üstündür. Bu özelliği sayesinde genellikle demirbaş etiketleri için kullanılır. Ribonla baskıya uygun olup, genelde resin ribon ile baskı  yapılır.  Baskı ve yapışkan özelliğini uzun süre muhafaza eder.

metalized-paper-and-clear-acetate-roll-labels-ba

METALİZE ETİKET

Metalize etiketin üst yüzeyi metalik gri veya altın yaldız boya ile boyanmıştır. Yüzeyi parlak ve yırtılmayan bir etiket hammaddesidir. Ribon baskı için uygundur. Görünüm itibariyle silvermat etiketle benzerlik gösterir, ancak metalize etiketin yapışkanlı kısmı silvermat etikette olduğu gibi metal renkte değildir.   Aynı zamanda sivermat etikete nazaran ısı ve  sıcaklığa karşı daha az dayanıklıdır. Yüksek kalitede baskı sonucu almak için resin ribon kullanılmalıdır

florasan

FLORESAN ETİKET

Florasan etiket çeşitleri kağıt bazlı etiketler grubundandır. Yüzeyi mat ve yırtılan bir etiket hammaddesidir. Ribonla baskı için uygun etiket hammaddesidir. Zeminleri kendinden boyalı olarak üretilen floresan etiketler, suya ve neme karşı dayanıklı değillerdir. Sarı, Yeşil, Mavi,  Kırmızı ve Turuncu olarak ana 5 renkten üretilmektedir. Renklerin tümü fosforlu olarak bilinen renk tonundadır.